•  71 345 32 28
 • 📱 502 073 289
0

Soczewki kontaktowe są tak samo bezpieczne dla dorosłych, jak i dla dzieci w każdym wieku. Dzięki ich stosowaniu ograniczamy kompleksy związane z noszeniem okularów. Codzienna praktyka w ich zakładaniu oraz nauka dbania o okulary sprawi, że będzie to prosta, naturalna czynność, jak codzienne mycie zębów. Wybór zależy jedynie od nas.

Okulary czy Soczewki

Wybór między okularami a soczewkami u dzieci wynika z obaw. Te obawy skierowane są do rodziców małych dzieci nie tylko poprzez fora internetowe ,ale również poprzez opinie niedoświadczonych i mało szkolących się okulistów. Okulary w odróżnieniu od soczewek wymagają więcej kontroli. Dzieci lubią biegać, bawić się, skakać i wykonywać inne fizyczne zajęcia, co może powodować zniszczenie spadających z nosa okularów. Połamane noski, szkła, albo nawet porysowanie ich sprawia, że szkodzimy delikatnym oczom dziecka. Należy je więc wymieniać systematycznie, co wiąże się z wieloma kosztami. Soczewki prawidłowo założone każdego dnia gwarantują, że dziecko będzie przez nie patrzeć i naprawiać swój wzrok, a jednocześnie nie ulegną zniszczeniom, jak tradycyjne okulary.

Kiedy dziecko może zacząć nosić soczewki?

Wybór należy jedynie do rodziców. Rozwijająca się branża okulistyczna produkuje soczewki również dla oczu najmłodszych dzieci. Jeżeli czujemy się na siłach, aby dokonywać tej codziennej czynności, możemy zacząć stosowanie soczewek już od wieku niemowlęcego. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby dziecko dotychczas stosujące okulary, zaczęło je stosować. Jest to prosta i bezpieczna czynność, której nauczy się samo nawet kilkuletnie dziecko. Wszystko zależy od jego dojrzałości i odpowiedzialności. Oczywiście rolą rodziców jest kontrola codziennej wymiany.

Zalety noszenia soczewek

Główną zaletą soczewek jest oczywiście pełne pole widzenia, dlatego nowoczesne gabinety okulistyczne rekomenduję tą formę dbania o wzrok. Kolejnymi niezaprzeczalnie przydatnymi walorami są:

   • ochrona przed kurzem, wiatrem i wszystkim, co może wpaść do oka, -

   • w odróżnieniu od okularów nie parują i nie trzeba ich wycierać, co z pewnością poprawia komfort dzieci

   • nie przesuwają się i nie wypadają, dzięki czemu bez obaw dzieci mogą uprawiać wszelkie sporty i być w ciągłym ruchu,

   • ze względów ekonomicznych są tańszą formą niż systematyczna wymiana zniszczonych przez dziecko okularów.

Ponadto dziecko, szczególnie w wieku szkolnym szuka akceptacji wśród rówieśników, co dodaje pewności siebie. Pozytywów związanych z noszeniem soczewek jest bardzo dużo. Decyzja o ich wdrożeniu zależy jedynie od rodziców, którzy chcą poprawić życie i komfort życia swojego dziecka.