•  71 345 32 28
  • 📱 502 073 289
0

 

 

Ładna, słoneczna pogoda jest powodem, dla którego spędzamy większość czasu w ciągu dnia z dzieckiem na zewnątrz. Chroniąc jego skórę kremami z filtrem, a głowę nakryciami, nie zapominajmy również o oczach, które u dzieci są dużo bardziej wrażliwe niż u osób dorosłych. Soczewki oczu dzieci są bowiem dużo bardziej przezroczyste i przepuszczają znacznie więcej szkodliwych promieni UV do wnętrza siatkówki i rogówki. Efektem może być łzawienie oczu, a nawet ich silniejsze podrażnienie. Warto więc zaopatrzyć dzieci już od najmłodszych lat w okulary przeciwsłoneczne. Na co zwrócić uwagę, decydując się na ich zakup?

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary o różnych wielkościach i odcieniach szkieł dostępne są w sezonie letnim niemal wszędzie. Wybierając je jednak dla dziecka, starajmy się o zakup w dobrym salonie optycznym, w którym specjaliści doradzą szkła zaopatrzone w odpowiednie filtry i dobiorą bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, z nietłukącymi się szkłami. Dobre okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinny być przede wszystkim zaopatrzone w filtry, które skutecznie ochronią ich oczy.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z filtrem

Okulary chroniące przed promieniowaniem UV muszą mieć szkła z filtrem 400 UV, zatrzymującym w 100 procent promienie słoneczne. Przyciemniane, tanie szkła dostępne na ulicznych straganach czy w drogeriach niekoniecznie je posiadają, a ograniczanie przez nie dopływu światła powoduje jedynie rozszerzanie źrenic, co w konsekwencji skutkuje większą ilością promieniowania dostającą się do oczu. Efekt używania niesprawdzonych okularów może by więc odwrotny od zamierzonego.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z polaryzacją

Polaryzacja stosowana w wielu modelach współczesnych okularów może być korzystnym rozwiązaniem dla dzieci o szczególnie wrażliwych na promienie słoneczne oczach. Polaryzacja niweluje bowiem odbicia światła powstające na gładkich powierzchniach, które potrafią prowadzić do nadmiernego zmęczenia wzroku, bólu głowy, zawrotów i ogólny dyskomfort, który dla małych dzieci jest szczególnie trudny do zniesienia. Jeśli dziecko jest niespokojne i marudne w czasie spacerów w pełnym słońcu, zastanówmy się, czy powodem może być właśnie podwyższona wrażliwość ich oczu i wybierzmy okulary przeciwsłoneczne z dodatkowym filtrem polaryzacyjnym.

Okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt

Choć trudno wyobrazić sobie, że już dla kilkumiesięcznego dziecka kupujemy okulary przeciwsłoneczne, jednak właśnie one mogą zapewnić maluszkom pełne komfort w trakcie spacerów w słoneczne dni. Ustawienie daszków w wózkach, a nawet innych akcesoriów, jak parasolka często nie pozwala na pełne zakrycie ich twarzy przed promieniami słonecznymi. W salonach optycznych można obecnie dopasować okulary przeciwsłoneczne nawet dla najmłodszych dzieci, z nietłukącymi się szkłami i dodatkową opaską przytrzymującą je z tyłu głowy.

Podsumowanie

Salon optyczny Różowe Okulary mieszczący się we Wrocławiu zaprasza do zakupu okularów przeciwsłonecznych dla dzieci, niemowląt i dorosłych. Sprawdzone marki i doświadczeni profesjonaliści doradzą Państwu, jak odpowiednio wybrać bezpieczne i w pełni funkcjonalne okulary chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Okulary przeciwsłoneczne mogą nosić dzieci mające wadę wzroku. W Różowych Okularach do wybranych oprawek możemy dodać soczewki barwione, wyprodukowane przez wiele znakomitych firm.