•  71 345 32 28
  • 📱 502 073 289
0

Zakładanie soczewek kontaktowych wcale nie jest takie straszne. Stosuj się dokładnie do poniższego tekstu, aby nie była to czynność, sprawiająca kłopoty. Przede wszystkim zadbaj o higienę rąk. Przed dotknięciem naszych oczu oraz soczewek kontaktowych należy dokładnie umyć ręce. Najlepiej używać antybakteryjnego mydła w płynie. Pominięcie tej czynności może skutkować nieprzyjemnymi podrażnieniami i chorobami.

Następnie przygotuj lusterko oraz coś, na czym wygodnie i bezpiecznie położymy opakowanie z soczewkami (Mogą być to ręczniki papierowe). Zakładaj soczewki zawsze od tego samego oka oraz upewnij się czy kładziesz je na właściwym oku. Soczewki są zawsze podpisane. Zazwyczaj litera L na opakowaniu oznacza soczewkę do lewego oka, litera R będzie informować o soczewce do prawego oka. Sprawdź czy soczewka nie wywinęła się w złą stronę. Ułóż ją na czubku palca i skieruj w stronę światła. Musi mieć idealnie półkulisty kształt, jej krawędzie nie mogą się wyginać. Założenie wywiniętej w złą stronę skutkuje bólem w oku. Lepiej uniknąć tej nieprzyjemności. Upewnij się, że palec jest suchy - w przeciwnym wypadku soczewka przyklei się do niego. Postaw soczewkę na prawym palcu, środkowym odciągnij delikatnie dolną powiekę. Górną powiekę odciągnij przy użyciu środkowego lub wskazującego palca drugiej ręki. Soczewkę kładziemy na środku oka, czyli na rogówce. Powinna sama się ustawić w centralnej pozycji oka, jeśli tak się nie stanie zamknij oko i wmasuj soczewkę w prawidłowe miejsce.

Innym sposobem jest przesuwanie jej poprzez delikatnie uciskanie palcem dolną lub górną powiekę. Na koniec opłucz i oczyść opakowanie specjalnym płynem pielęgnacyjnym. Warto zadbać o wysoką jakość soczewek, w przeciwnym wypadku ich noszenie może być niewygodne i uciążliwe. Dystrybutor soczewek Zeiss Wrocław cieszy się przykładowo masą pozytywnych opinii, jeżeli chodzi o wygodę użytkowania. Jest wiele sposobów zakładania soczewek, możesz przede wszystkim spytać o to swojego optyka, który z pewnością posłuży radą oraz doświadczeniem. Być może specjalista zaproponuje nam inny sposób zakładania, taki który dla nas okaże się znacznie wygodniejszy.