•  71 345 32 28
  • 📱 502 073 289
0

Rodzicie, którzy chcą sprawdzić wzrok swoich dzieci, mają teraz ku temu bardzo dobrą okazję. We Wrocławiu, przeprowadzane są przesiewowe darmowe badania wzroku dla dzieci. Organizuje je Salon Różowe Okulary, który mieści się przy ulicy Bolesława Chrobrego 38/1c. Aby skorzystać z tej okazji, wystarczy zadzwonić pod numer 71 345 32 28 lub 502 073 289 i zarejestrować naszą pociechę. Salon czynny jest od godziny 10:00 do 18:00, od poniedziałku do piątku. Warto jest zatroszczyć się o wzrok dziecka dziś, by w przyszłości uniknąć konsekwencji, które mogą dotyczyć np. problemów w nauce.

 

 

  

 

Badanie wzroku dla dzieci – profilaktyka i leczenie

W Polsce wykonuje się przesiewowe badanie wzroku u wszystkich noworodków. Natomiast rzadziej wśród dzieci starszych- uczęszczających do przedszkoli, lub rozpoczynających naukę w szkołach. To niedobrze ponieważ wcześnie wykryta wada wzroku, może zostać w pełni skorygowana. W takiej sytuacji dalszy rozwój i funkcjonowanie dziecka nie będą zaburzone. Niekorygowane wady wzroku z upływem czasu pogłębiają się. Szybka reakcja rodziców, którzy mają choćby najmniejszy powód, by podejrzewać u swojego dziecka jakiekolwiek zaburzenie w procesie widzenia, jest bardzo ważna. Warto wtedy zgłosić się na organizowane pod wieloma patronatami przesiewowe badania wzroku dla dzieci. Nie wolno lekceważyć żadnych objawów – lepiej być czujnym, niż później żałować zaniedbania. Rodzicu, pamiętaj! Dziecko nie powie, że źle widzi- nie zdaje sobie sprawy, że można widzieć lepiej.

Jak wyglądają przesiewowe badania wzroku dla dzieci?

Dzięki wielu organizowanym akcjom, badania takie są bezpłatne. Wystarczy tylko wcześniej się zarejestrować i można w wyznaczonym terminie zgłosić się do wskazanego punktu. Dzieci nie mają się czego obawiać, badanie jest proste, bezbolesne i trwa kilka minut. Zazwyczaj takie badanie obejmuje:

• sprawdzenie ostrości widzenia dziecka z bliska i daleka,

• w przypadku wykrycia wady, jej korekcję poprzez stosowanie okularów,

• dokładne przebadanie widzenia obuocznego u dziecka w celu wykluczenia zeza, niedowidzenia itd.

To proste badanie jest w stanie uchronić nasze dzieci przez przykrymi konsekwencjami w przyszłości. Nie każdy rodzić zdaje sobie sprawę z faktu, iż w przypadku wady wzroku u dzieci bardzo ważne jest szybkie działanie. Niewykryta i niekorygowana wada wpływa na zachowanie dziecka, utrudnia naukę, a z czasem może przekształcić się w trwałe niedowidzenie. Działajmy, póki jest czas. Badania kontrolne pomagają wykryć wszystkie, podstawowe zaburzenia w procesie widzenia. Jeżeli po przeprowadzonych badaniach przesiewowych dla dzieci, nadal mamy wątpliwości, warto z dzieckiem zgłosić się do lekarza okulisty. Badania przesiewowe to dobry sposób na sprawdzenie stanu wzroku naszego dziecka i na wykluczenie najczęściej spotykanych schorzeń. Rodzice, jeszcze dziś zarejestrujcie swoje dzieci na przesiewowe badania wzroku!