•  71 345 32 28
  • 📱 502 073 289
0

Dzieci często uważają noszenie okularów za przykry obowiązek. Co można zrobić, żeby użytkowanie okularów stało się nieco przyjemniejsze? Warto zadbać o odpowiednie akcesoria. Dzięki nim okulary mogą mniej przeszkadzać w codziennym noszeniu. Ponadto ciekawe i kolorowe zdobienia nadają im lekki, przyjazny wygląd.

W co warto wyposażyć młodego posiadacza okularów?

Etui na okulary

Odpowiednie miejsce na okulary pomoże je ochronić przed zniszczeniem. Co zrobić, żeby dziecko chętnie z niego korzystało? Warto wybrać specjalne etui na okulary dla dzieci. Mogą być ozdobione postaciami z ulubionych bajek, zwierzątkami lub innymi niezwykle kolorowymi wzorkami. Jeśli etui będzie dobrane pod względem tego co dziecko bardzo lubi, dużo chętniej będzie je zabierać ze sobą. Przecież każdy lubi korzystać z przedmiotów, które się nam podobają, prawda?

Stopery

Podczas codziennych zabaw okulary bardzo lubią zsuwać się z twarzy dziecka. Z reguły nie pomaga ciągłe ich poprawianie, które zresztą może być dość uciążliwe. Ten problem łatwo można rozwiązać zakładając stopery do okularów dziecięcych. Są to antypoślizgowe elementy wykonane najczęściej z miękkiego sylikonu. Wystarczy założyć je na zauszniki okularów, żeby skutecznie unieruchomić je na twarzy. Co ważne, stopery nie gniotą ani nie uwierają podczas codziennego noszenia. Dziecko z pewnością będzie zadowolone, że nie musi wciąż poprawiać okularów - zamiast tego może w pełni skupić się na zabawie.

Gumki do okularów

Dla dzieci jest to kolejne rozwiązanie przed niekontrolowanym przesuwaniem się okularów. Jeśli nie lubi ono mieć założonych zauszników, rozwiązaniem mogą być specjalne gumki. Końcówki są zakładane na zauszniki okularów. W ten sposób po założeniu gumka znajduje się z tyłu głowy dziecka, delikatnie przytrzymując okulary na swoim miejscu. Jest ona praktycznie nieodczuwalna podczas noszenia.

Plastry na oczy

Niekiedy lekarz okulista zaleca zakładanie dzieciom specjalnych plastrów, które pomagają w terapii. Ze względu na to, że muszą być one noszone codziennie przez dłuższy okres czasu, dobrze jest zadbać o jak największą wygodę w tym czasie. Można to zrobić stosując wysokiej jakości plastry na oczy dla dzieci. Z jednej strony są one przyjemne w dotyku, oddychające oraz nie podrażniają skóry. Z drugiej strony są ozdobione wesołą i kolorową grafiką. W ten sposób dziecko ma nie tylko zapewniony komfort - dbamy również o to, żeby dziecko było zadowolone ze swojego wyglądu.

Biorąc pod uwagę potrzeby dziecka można sprawić, że codzienny obowiązek noszenia okularów stanie się znacznie przyjemniejszy. Warto już od małego pokazywać, że okulary mogą być fajne. Jednak żeby tak się stało muszą być jak najwygodniejsze w noszeniu. Tylko wtedy malec może cieszyć się z korzystania z okularów.

http://www.rozoweokulary.eu/nasze-uslugi/salon-optyczny/akcesoria-do-okularow